Overlay

Zdrowie przede wszystkim, panie dziejku

Witam,

Ostatnio , bo podczas biegania człowiek nieco się nudzi, więc z nudów obserwuje środowisko naturalne wokół siebie, zauważyłem w Szczecinie sporo osób z kijkami. Nordic Walking, bo sądząc po kijkach, chodzi o tę dyscyplinę, zatacza coraz to szersze kręgi. Fajnie chodzą osoby w różnym wieku, starsze panie ćwiczą parami przeważnie. Takoż panowie i młodzież. Jednak rzadko spotyka się osoby nie ubrane za grubo!

Chodzenie z kijami, czyli Nordic walking widziany z biegu

Strój jest elementem uprawiania sportu i ogólnie rzecz ujmując aktywności fizycznej – zdrowie gwarantuje odpowiednie ubranie, nie tylko w zakresie materiałów (poliester czy poliamid itp.) lecz adekwatność do temperatury.

  • Bo podstawą stroju nordic-chodziarzy jest: to co zawsze, czyli w listopadzie i grudniu gruba kurtka,
  • plus gruba czapka „sportowa” i sportowe rękawice.
  • chodziarze stosują do kufajki – akcesoria dodatkowe? ochraniacze? odblaski?

Jak tu wytłumaczyć  miłośnikom nordic- kijków, że do uprawiania sportu należy ubrać się cieniej? Tak, aby na początku, zgodnie z zasadą ubrania do biegania, było ćwiczącemu trochę chłodno…

zdrowie to zdrowe ubieranie do sportu zimą, nie przegrzanie

Koniec listopada i początek grudnia mieliśmy w tym roku wyjątkowo ciepły. Dlatego tym dziwniej mi się patrzyło na osoby spacerujące po parku w grubych kufajkach i rękawicach przy temperaturze +7 C. Niektórzy odczuwają temperaturę na podstawie kartki z kalendarza… A ja biegłem w krótkich spodenkach do biegania.