Overlay

Zdrowe odchudzanie -sposoby cz.2

W poprzednim artykule ma temat zdrowego odchudzania który znajduje się na stronie: kliknij tutaj, pisałem polecając rozpoczęcie aktywności ruchowej pod hasłem bieganie. Dzisiaj dalszy ciąg, bo bieganie to temat ciekawy, coraz bardziej popularny, co widać po rosnącej ilości imprez biegowych w całym kraju oraz powiększającej się ilości osób uprawiających ten sposób rekreacji ruchowej.

Po pierwsze, pij wodę

Uzupełnienie wody w chłodnicy samochodu to dla nas , zwłaszcza panów, czynność oczywista.  Obecnie raczej płynu niż wody. Ale o uzupełnieniu własnego, wewnętrznego poziomu wody, ważniejszego , bo w naszym osobistym organizmie, mało kto pamięta.

Dobra woda, przed treningiem, dobra woda po treningu plus minerały. Sama woda to trochę mało, jak mogę, to dodaję tabletkę z magnezem potasem czy wapniem.

Rozgrzewka przed treningiem

Czasem pamiętamy , czasem nie, a więc przed bieganiem – wymachy, przysiady, lekki stretching, parę pompek. Panie mogą robić pompki damskie, zresztą panowie też, tu nie chodzi o zatyranie się przed biegiem. Tylko rozgrzanie mięśni oraz rozciągnięcie, i przygotowanie naszych płuc i serducha.
W internecie jest cały zestaw ćwiczeń wzmacniających kolana i cały narząd ruchu biegacza, szczególnie polecam trening Core. Np trenera Marcina Górki ,  wystarczy wpisać w YT core+górka. To co takiego?

Trening wzmacniający mięśnie brzucha, pleców, częściowo nóg, całego pasa, zwanego z języka angielskiego Core. Nie jestem zawodowcem , ale mogę podpowiedzieć że u mnie parę tygodni regularnego wykonywania ćwiczeń skutkowało cofnięciem się objawów bólowych kolan!
(teraz zamiast kolan bolą mięśnie :)) ale to dobrze.)

Po bieganiu – rozciągamy się. Stretching

Obowiązkowo, rozciągamy obie strony nóg, łydki. Można „dobić się” brzuszkami.