Overlay

Szczeciński Bieg Niepodległości, 11.11.2015

Witajcie,

Wczoraj miałem przyjemność uczestniczyć w (nieoficjalnym) Szczecińskim Biegu Niepodległości, jaki odbył się na trasie Jasne Błonia – Arkonka- Jasne Błonia. Dystans 10 km. Bieg nieoficjalny, bo bez zapisów i numerów, oraz bez pomiaru czasu i bez sponsorów. Ale też pozbawiony kosztów. Policja i Straż Miejska dzielnie pomagała pilnując bezpieczeństwa na przejściach i przejazdach. Dziękujemy!

Skąd się dowiedziałem o Biegu? Wieczorem wracając ze swoich 10 km  napotkałem coraz to więcej i więcej biegnących, aż w końcu zobaczywszy flagę narodową niesioną przez biegaczy, nie wytrzymałem i spytałem:

– Dokąd biegniecie?
-Na Arkonkę…
-YYy.. Czy to bieg niepodległości?
-Taak.

Więc ochoczo zawróciłem z drogi do domu i zrobiłem większość trasy ponownie w doborowym towarzystwie szczecińskich biegaczy i sympatyków. Trochę było miejscami ciemno, lecz niektórzy mieli czym świecić. Więc się nikt nie przewrócił na mokrych liściach. Pogoda wspaniała, humory dopisywały.

Szkoda że media sie nie zainteresowały wcale, nikt na mecie nie czekał żaden przedstawiciel prasy miejscowej . A biegły tłumy…