Overlay

Minerały i ich rola w diecie – magnez

MAGNEZ

Picie kawy jest obyczajem, który na dobre zadomowił się w naszych domach i biurach. Zwłaszcza dostępność nowoczesnych urządzeń do przygotowywania tego napoju oraz mnogość kaw mielonych i ziarnistych w postaci rozmaitych gatunków eksponowanych w sklepach zachęca do picia małej czarnej. Do tego rosnąca ilość kuszących kawiarni. Pamiętajmy jednak o wypłukiwanym z naszego organizmu minerale, który tracimy bezpowrotnie podczas cudownych chwil z filiżanką aromatycznego naparu. Przyjemność owszem, ale zdrowie przede wszystkim. Tracony mineralny składnik to magnez który jest niezbędny dla zdrowego funkcjonowania każdego człowieka. Braki magnezu są niezdrowe i szkodzą twojemu sercu – domaga się on uzupełnienia.

Magnez bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych w organizmie, a brak tego pierwiastka wywołuje u ludzi nadpobudliwość nerwową, drgawki mięśni, zaburzenia pamięci i orientacji, miażdżycę i doprowadzić może do zawału serca – informuje Polskie Towarzystwo Magnezologiczne im. prof. Juliana Aleksandrowicza

Picie kakao jest jednym z rozwiązań,  jednak osoby dorosłe często nie są  w stanie strawić mleka, pomijając cukier w nim zawarty… Można to jednak uczynić za pomocą łatwo przyswajalnego suplementu diety, w którym magnez jest podany w postaci związku łatwo i szybko wchłanianego przez organizm .

3 thoughts on “Minerały i ich rola w diecie – magnez

  1. Mam z tym spory problem, jednak najgorsze jest to ,że ja nie piję kawy w ogóle, mleko pije praktycznie codziennie ale czy mój organizm je trawi nie wiem. Dużo ćwiczę i podczas treningów mam praktycznie zawsze skurcze mięśni, spowodowane właśnie brakiem magnezu. Wypróbuje rade z kakao i dam znać czy działa. Pozdrowienia

  2. Naprawdę fajny wpis! Zaprezentowane zagadnienie zawsze mnie interesowało i cieszę się, że wreszcie udało mi się znaleźć wyczerpującą informację.

  3. Problem może był bardzo znany, ale ten tekst, co dziwne, jest naprawdę zastanawiający i intrygujący. Gratuluję umiejętności przelewania myśli na papier. Informacje, oczywiscie, naprawdę potrzebne.

Comments are closed.